Organizator:

Konferencja branży ochrony już 6-7.10.2022

Podziel się

Po raz kolejny kilkuset uczestników reprezentujących branże ochrony, ekspertów z dziedziny security, instytucji bezpieczeństwa, przedsiębiorców z sektora ochrony i zabezpieczeń, a także reprezentanci samorządów lokalnych spotkają się w Jachrance, by omówić: „Rolę samorządu w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnego”.

Konferencja Branży Ochrony odbędzie się 6 i 7 października br. w Hotelu  Windsor, Jachrance koło Warszawy. 

Podczas tego spotkania odbędą się prezentacje, panele eksperckie, prezentacje produktowe oraz networking. Dzięki współpracy z Partnerami Polskiej Izby Ochrony będą Państwo mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa samorządów lokalnych.

Polska Izba Ochrony (PIO) jako wiodąca organizacja przedsiębiorców w sektorze bezpieczeństwa, zrzesza około 180 firm współpracujących z podmiotami prywatnymi i publicznymi, w tym samorządem terytorialnym, w realizacji zadań ochronnych w Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy przekonanie, że lokalny poziom bezpieczeństwa – gmina, miasto, powiat i metropolie to kluczowe obszary aktywności administracji, przede wszystkim samorządowej oraz Policji, służb i straży podejmujących codzienny wysiłek zmierzający do ograniczania zagrożeń dla mieszkańców, zapobiegania kryzysom i właściwego reagowania w przypadku identyfikacji niebezpieczeństw.

Zarówno obowiązujący porządek prawny, jak i oczekiwania obywateli wskazują na niezwykłą wagę aktywności, które mogą być realizowane w lokalnym wymiarze. Zakłócenia dostaw niezbędnych usług mieszkańcom, czy zagrożenia dla ich życia i zdrowia, szczególnie w masowej skali mogą poważnie wpływać na bezpieczeństwo także w wymiarze regionalnym i państwowym. Szczególnie teraz, gdy obserwujemy wojnę za naszą wschodnią granicą i hybrydowe działania wrogich państw przeciwko Polsce powinniśmy, w możliwie najszerszym gronie samorządowców i ekspertów, rozmawiać
o strategii i praktyce postępowania wzmacniających lokalne bezpieczeństwo.

Konferencja jest adresowana, przede wszystkim, do władz miast, gmin, powiatów i urzędów marszałkowskich oraz przedstawicieli komórek/jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe w tych podmiotach.

Podczas tego spotkania chcemy pokazać potencjał branży ochrony i zaprezentować jej znaczący wpływ dla miejskiego bezpieczeństwa. Podstawowymi obszarami zagadnieniowymi omawianymi podczas 23. Konferencji PIO będą, m.in.:

 • Technologie dla miejskiego bezpieczeństwa — dostępnośćusług ochronnych (monitorowanie obiektów, ochrona fizyczna, systemy bezpieczeństwa);
 • Współpraca z mieszkańcami i partycypacja społeczna w tworzeniu bezpiecznych przestrzeni;
 • Bezpieczeństwo lokalnych społeczności — partnerstwo sektorów prywatnego i publicznego;
 • Jak organizować cyberbezpieczeństwo w lokalnym wymiarze? 
 • Potencjał branży ochrony dla bezpieczeństwa samorządów. Perspektywy dla Branży Ochrony oraz Ośrodków Samorządowych.     

Poniżej przedstawiamy naszych Prelegentów Honorowych, którzy uświetnią naszą konferencję swoimi wystąpieniami:

 • Pan Jacek Jaśkowiak — Prezydent Miasta Poznania, laureat nagrody dla najlepszego włodarza dużego miasta w 2021 r., opowie o „Zarządzaniu Metropolią – wizja nowoczesnego, przyjaznego i bezpiecznego miasta”
 • Pan Generał Waldemar Skrzypczak — generał broni, Dowódca Wojsk Lądowych RP w latach 2006-2009 - którego prelekcja dotyczyć będzie „Oblicza współczesnych konfliktów zbrojnych. Roli i zadań samorządów terytorialnych w warunkach zagrożenia wojną”
 • Pan Andrzej Nowakowski — Prezydent Miasta Poznania

Partnerami Honorowymi i Merytorycznymi naszej konferencji będą:

 • Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza
 • Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Local Trends
 • Securex
 • Stowarzyszenie Polskich Specjalistów Bombowych
 • Safety Project Jarosław Stelmach
 • RBS Rafał Batkowski Strategie

Dlaczego warto również wziąć udział w Konferencji?

 • nowe kontakty biznesowe
 • udział w konferencji, debacie i prezentacjach
 • udział w aukcji charytatywnej i wsparcie szczytnych celów statutowych FUNDACJI OCHRONA I POMOC
 • świetna zabawa i wykwintne menu podczas wieczornego bankietu z atrakcjami – niespodziankami
 • chwile relaksu po konferencji i bankiecie w strefie SPA hotelu Windsor.
Wspieramy potrzebujących

 

Jak zarejestrować się na 23. Konferencję Branży Ochrony?


Wypełniając formularz on-line:

 Formularz rejestracyjny — Partner albo Uczestnik – wersja polska:

https://forms.gle/evxYNbGv58ABbfgT8

Formularz rejestracyjny — Partner albo Uczestnik – wersja angielska:

https://forms.gle/TFReZPqQgLJk5YYAA


Odsyłając wypełnione i zeskanowany formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: biuropio@piooim.pl


Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej konferencji: www.konferencjapio.pl oraz śledzenia mediów społecznościowych wydarzenia i PIO, za pośrednictwem których na bieżąco będziemy informować o statusie wydarzenia, w tym o agendzie oraz ewentualnych dodatkowych atrakcjach.

Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania, serdecznie zachęcamy do kontaktu z Biurem Organizacyjnym 23. Konferencji Branży Ochrony. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku,
w godz. 8:00 - 16:00 - tel.  (22) 635-28-29, tel. kom: 696 719 615, lub mailowo: biuropio@piooim.pl