Organizator:

Polska Izba Radiofuzji Cyfrowej patronem branżowym Targów Securex

Podziel się

Targi Poznań Media Expo 2022 odbywają się cyklicznie w ramach większego wydarzenia, jakim są Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX. Tradycyjnie już miejscem wydarzenia będą Międzynarodowe Targi Poznańskie - organizator wydarzenia.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie instalacjom teletechnicznym w budynkach w związku z trwającymi konsultacjami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - nowym rozwiązaniom, sytuacji prawnej i związanym z tym praktycznym aspektom projektowania i zakładania instalacji telekomunikacyjnej. Równolegle z „Rozporządzeniem Budynkowym” będziemy omawiać zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z obecnego systemu DVB-T/MPEG-4 na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC, którego wdrożenie zaplanowano w pierwszym etapie na 28 marca, a Targi Media Expo rozpoczną się w dniu, 25 kwietnia, kiedy to zaplanowano wdrożenie drugiego etapu właśnie w Wielkopolsce.

Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej skupia swoją uwagę na  „NOWYM STANDARDZIE NADAWANIA TELEWIZJI NAZIEMNEJ DVB-T2/HEVC, JAKI JEST  STAN AKTUALNY”. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska, chętnie opowiemy o tym, jak przebiega zmiana standardu nadawania w poszczególnych etapach, jak ta zmiana wpłynie na jakość obrazu i dźwięku oraz na korzystanie z dodatkowych usług.

Nasze stoisko współtworzyć będą firmy członkowskie Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej:

  • CYFROWY POLSAT
  • TVP
  • COMSAT
  • DPM
  • ELPIO
  • DIOMAR

Warto dodać także, iż w  tym roku Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej obchodzi 20-lecie istnienia.

Integralną częścią Media Expo jest przyznanie nagród w Konkursie Złoty Medal 2022.

 

Złoty Medal otrzymały firmy członkowskie PIRC: TVP oraz DPM

  1. TVP WORLD  - zdobył uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego, pod przewodnictwem pana Jacka Silskiego  – Prezesa Zarządu Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej
  2. Antena TV VHF/UHF pasywna 
  3. Polsat box 4K, Polsat box 4K lite 

Przyznane wyróżnienia przekładają się na znaczny wzrost zainteresowania nagrodzonym produktem, a kampania promocyjna jaką realizuje MTP  dodatkowo wzmacnia siłę marki na rynku.

Lista Laureatów zostanie opublikowana na stronach www.zlotymedal.mtp.pl oraz https://www.securex.pl/pl/

Gala wręczenia nagród odbędzie się 25 kwietnia o godz. 11:00 na scenie w pawilonie 5.