Organizator:

Spotkaj się z Polską Izbą Ochrony w czasie Securexu!

Podziel się

Miło nam po raz kolejny zaprosić do spotkania z reprezentantami Polskiej Izby Ochrony - wieloletniego partnera i wystawcy Targów Securex. Na trzy dni Targów PIO szykuje mnóstwo informacji i atrakcji dla zwiedzających.

Polska Izba Ochrony jest członkiem założycielem Klubu Europejskich Organizacji Branży Ochrony ESBOC. Jej działania opierają się na fundamentach prawnych, określonych ustawą o izbach gospodarczych z dnia 30 maja 1989 roku. Reprezentuje interesy zrzeszonych podmiotów w zakresie ich działalności produkcyjnej, handlowej i usługowej, w szczególności wobec organów państwowych.

 

Wśród członków PIO znajdują się przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży security, w tym:

  • agencje ochrony osób, mienia i usług detektywistycznych,
  • firmy monitorowania alarmów,
  • producenci elektronicznych urządzeń alarmowych,
  • firmy produkujące zabezpieczenia mechaniczne (kasy, sejfy, zamki),
  • zakłady usług projektowania i instalacji systemów alarmowych (również w pojazdach).

Izba zrzesza również wyższe uczelnie, szkoły, ośrodki szkolenia i doskonalenia zawodowego kształcące kadry pracowników ochrony, firmy zajmujące się obrotem bronią i amunicją oraz produkcją i sprzedażą artykułów mundurowych. Tak różnorodne grono pozwala na interdyscyplinarną współpracę i wymianę doświadczeń, co sprzyja rozwojowi i wprowadzaniu innowacji w branży.

Misja Polskiej Izby Ochrony skupia się na promocji działalności gospodarczej jej członków, zarówno w Polsce, jak i za granicą, oraz na integracji środowiska związanego z ochroną osób i mienia. Priorytetem działalności jest podnoszenie jakości oferowanych usług oraz budowanie wiarygodności zaufania wśród klientów.

Aby realizować te cele, Izba angażuje się w szereg działań, w tym reprezentowanie interesów gospodarczych swoich członków wobec organów państwowych i instytucji Unii Europejskiej, kształtowanie zasad etyki biznesowej, organizowanie współpracy między firmami oraz promowanie wysokich standardów produkcji zgodnych z europejskimi normami jakości. Poprzez aktywne wspieranie inicjatyw normalizacyjnych i wprowadzanie systemów jakości, stara się przyczyniać do rozwoju krajowej produkcji nowoczesnych urządzeń zabezpieczających.

Ponadto, Polska Izba Ochrony pełni funkcję doradczą, oferując wsparcie prawne i biznesowe, realizując analizy oraz udzielając porad klientom członków w zakresie efektywnych metod ochrony. Za pośrednictwem cotygodniowych newsletterów prawnych zapewnia aktualne informacje, które są źródłem wiedzy dla firm działających w sektorze ochrony.

Działania PIO są wyrazem zaangażowania w rozwój i profesjonalizację branży ochrony, przy jednoczesnym dążeniu do wspierania polskiej gospodarki i promowania standardów międzynarodowych. Polska Izba Ochrony jest orędownikiem jakości, innowacyjności i etyki w sektorze ochrony, dążąc do ciągłego rozwoju i umacniania pozycji swoich członków na rynku.

 

Co w czasie Targów SECUREX?

W dniach 23-25 kwietnia Polska Izba Ochrony będzie służyć wiedzą i informacją na swoim stoisku w pawilonie 6, a ponadto przygotuje dwie spektakularne atrakcje dla odwiedzających Targi:

--> pokaz ochrony konwoju - będzie to przeprowadzona na terenie zewnętrznym inscenizacja napadu na pojazd i obsługę konwoju. Gwarantujemy silne emocje :)

 

--> prezentacja zabezpieczeń pomieszczenia - jak myśli złodziej? Jak wyprzedzić jego ruchy? Jak zabezpieczyć pomieszczenie przed kradzieżą? W specjalnie przygotowanej przestrzeni zaobserwujemy technologię i wiedzę w służbie bezpieczeństwa obiektu i mienia.

 

 

 

Celem pokazu jest zaznajomienie zwiedzających z nowymi rozwiązaniami w zakresie zabezpieczenia obiektów,
a zwłaszcza z inteligentnymi systemami VCC, gdzie zastosowana analityka obrazu pozwala na rozpoznawanie zagrożeń w stopniu porównywalnym z tradycyjnym systemem włamania i napadu. W czasie rzeczywistym tzw. wideo monitoring pozwala na weryfikację alarmu i aktywny kontakt z intruzem. Demonstrowany system wykorzystuje zaawansowane algorytmy do analizy obrazu, co pozwala na automatyczne wykrywanie niebezpiecznych sytuacji, takich jak ruch osób czy przedmiotów, a także śledzenie zachowań. Tradycyjne systemy zabezpieczeń mogą nie oferować tych zaawansowanych funkcji. Wideo monitoring oferuje zatem szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych systemów zabezpieczeń, zapewniając bardziej wszechstronne, interaktywne i efektywne narzędzie do monitorowania i ochrony obiektów. Widzowie będą mieli unikalną okazję na własne oczy zobaczyć procesy związane ze stosowaniem systemu od chwili próby pokonania ogrodzenia przez intruza, zbliżenia się do obiektu pokonania zabezpieczeń mechanicznych w drzwiach i kradzieży poszczególnych cennych przedmiotów aż do momentu neutralizacji przestępców przez pracowników ochrony.

 

Zapraszamy.

kup bilet dowiedz się więcej o PIO