Organizator:

Targi SECUREX 2020 pod Patronatem Honorowym Policji

Podziel się

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka objął Patronatem Honorowym Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2020.

Organizowane w cyklu dwuletnim Targi SECUREX to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dla branży zabezpieczeń. Producenci oraz dostawcy najnowszych produktów i usług prezentują tu aktualne trendy, a także nowości produktowe w segmentach monitoringu, danych osobowych, systemów alarmowych, ochrony informacji, mienia, jak również wszelkich zabezpieczeń - od tych mechanicznych po systemy IT.

Ważnym atrybutem Targów SECUREX jest ich rola edukacyjna. Wydarzeniu zawsze towarzyszy starannie dobrany program seminariów i pokazów, w których organizację czynnie włączają się przedstawiciele Policji.

W tym roku możemy spodziewać się wielu interesujących prezentacji, m.in.: 

  • Komisariat Mobilny Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,
  • stanowisko Monitoringu Miejskiego Miasta Poznania,
  • działanie robota do zadań pirotechnicznych Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji  w Poznaniu,
  • samochód modułowy Predator Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Poznaniu,
  • oznakowany samochód BMW Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Ponad to Wielkopolska Policja wraz z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu zapraszają do pawilonu nr 7, w którym zaprezentują środki łączności związane z zarządzaniem kryzysowym. Powstanie tam również autentyczna dyspozytornia systemu powiadamiania ratunkowego 112, w której będzie można sprawdzić się w roli dyspozytora oraz zasięgnąć szczegółowych informacji o możliwości podjęcia pracy na tym stanowisku.

Niezwykle widowiskowo zapowiadają się pokazy na terenie zewnętrznym. Funkcjonariusze przedstawią interwencje z wykorzystaniem wyszkolonych psów, które odegrają kluczową rolę w zatrzymaniu groźnego przestępcy oraz wykrywaniu substancji niedozwolonych.

Każdego dnia Targów SECUREX na stoisku będą odbywały się pokazy tresury i prezentacja sprawności psa służbowego w zakresie wykrywania narkotyków, przeprowadzane przez policjanta Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z psem służbowym.