Organizator:

Zakończył się drugi dzień Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Securex

Podziel się

26 kwietnia 2022 także był pełen emocji. Na wystawców i zwiedzających targów czekał szereg atrakcji, zarówno konferencji, prelekcji jak i pokazów specjalnych.

Drugiego dnia targów na uczestników czekały dwie konferencje: "Cyberbezpieczeństwo w systemach zabezpieczeń technicznych - priorytet dla infrastruktury krytycznej" oraz „Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”, a także prezentacja platformy edukacyjnej Safety Project oraz prelekcja "Zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działalności priorytetem każdej organizacji nie tylko w czasach kryzysu".

O godzinie 11:00 w WTC rozpoczęło się wydarzenie pod patronatem Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz firmy C&C Partners. Konferencja "Cyberbezpieczeństwo w systemach zabezpieczeń technicznych - priorytet dla infrastruktury krytycznej" cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, m.in. ze względu na aktualność poruszanej tematyki oraz uczestnictwo w debacie i prelekcjach specjalistów z branży.

W podobnej porze rozpoczęło się także wydarzenie zorganizowane przez Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Konferencja techniczna "Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”  adresowana była szczególnie do projektantów branżowych, inżynierów budownictwa i pożarnictwa, architektów, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawców budowlanych, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, firm zajmujących się instalowaniem systemów przeciwpożarowych a także właścicieli i zarządzających obiektami oraz wszystkich innych zainteresowanych omawianą tematyką.

Przed południem, na stoisku Polskiej Izby Ochrony odbyła się także prezentacja Platformy Edukacyjnej Safety Project. Jak podkreślają autorzy, jest to jedyna w Polsce inicjatywa szkoleniowa umożliwiająca realizację interaktywnych kursów online z obszaru bezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia w obiektach. Łączy ona szkolenie teoretyczne z autorskimi materiałami i interakcjami, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z rekomendowanymi algorytmami postępowania i mogą przećwiczyć zachowanie w sytuacji zagrożenia.

O godzinie 16:00 Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Centrum Certyfikacji Jakości WLO WAT oraz Grupa MTP, zaprosiły do udziału w prelekcji na temat: "Zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działalności priorytetem każdej organizacji nie tylko w czasach kryzysu".

Oprócz tych wydarzeń na zwiedzających czekały liczne atrakcje, cieszące się sporym zainteresowaniem, m.in.:

  • Możliwość wcielenia się w rolę operatora 112;
  • Pokazy dronów;
  • Strzelnica laserowa;
  • Konsultacje w zakresie ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych, bezpieczeństwa obiektów oraz cyberbezpieczeństwa zorganizowane przez KSOIN oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.