Organizator:

Złote Medale SECUREX 2024 przyznane!

Podziel się

Złoty Medal Grupy MTP jest potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów. Po wnikliwej analizie Sąd Konkursowy odznacza tylko produkty unikatowe w swojej klasie, wykonane ze znakomitej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy. Najbardziej rozpoznawalne trofeum targowe w Polsce jest jednocześnie symbolem jakości, prestiżu i wyznaczania rynkowych trendów. Poznaj laureatów tegorocznej edycji!

LAUREACI ZŁOTEGO MEDALU TARGÓW SECUREX 2024:

2N® IP Style/2N TELEKOMUNIKACE a.s.

2N® IP Style Interkom IP jest wyposażony w 10-calowy wyświetlacz, pięć różnych technologii dostępu, a także szerokokątną kamerę 5MPX, która rejestruje krystalicznie czysty obraz w każdym oświetleniu. Niedawno dodaliśmy unikalną osłonę ekranu AntiBac, która zabija 99% wirusów i bakterii. 2N® IP Style to więcej niż styl, to także wytrzymałość - szklana powierzchnia jest chroniona przez szkło hartowane o grubości 4 mm z powłoką ceramiczną zapewniającą imponującą i certyfikowaną trwałość IK08 & IP65.

Anarya Alarm Gallery/Ronyo Technologies s.r.o. / RCS Engineering Sp. z o.o.

System Anarya Alarm Gallery to innowacyjne rozwiązanie bezprzewodowe RFID oparte o akcelerometryczne detektory wstrząsów. Dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie dzieł sztuki, takich jak obrazy, rzeźby czy gabloty, przed kradzieżą lub uszkodzeniem. System Anarya Alarm Gallery oferuje nie tylko skuteczną ochronę dzieł sztuki, ale także monitorowanie ich stanu i lokalizacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu muzea i galerie mogą być pewne, że ich kolekcje są bezpieczne i pod stałą kontrolą.

Antykradzieżowy zamgławiacz-zadymiacz UKARA DyM Compact/UUR FOG S.r.l / I.T.O.M. Euroalarm Sp. j.

Antykradzieżowy generator mgły to skuteczne zabezpieczenie które pozwala ograniczyć straty w wyniku włamania lub napadu. Jest to ostatnia aktywna ochrona która aktywuje się gdy zawiodą już wszystkie zabezpieczenia mechaniczne. Błyskawicznie zamgławiające się pomieszczenie i efekt dźwiękowy który temu towarzyszy zmusza intruza do wycofania się. Z uwagi że mgła wytworzona jest z substancji bezpiecznej może jej użyć także personel będący celem napaści i stać się niewidocznym dla napastnika. Po przewietrzeniu aerozol nie pozostawia śladów. Jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt, roślin i elektroniki.

BCS Flex BCS-F-NVR7004-U2/NSS Sp. z o.o.

BCS Flex to zupełnie nowe rozwiązanie w portfolio marki BCS. Jej głównym i najważniejszym elementem jest rejestrator dostępny w dwóch wersjach: 35-kanałowej BCS-F-NVR3504 i 70-kanałowej BCS-F-NVR7004. Rejestrator ten pracuje w oparciu o specjalnie przygotowaną wersję naszej autorskiej aplikacji BCS Manager. Oferuje wsparcie dla wszystkich produktów CCTV BCS i zapewnia im szereg możliwości niedostępnych nigdzie indziej. E-mapa, inteligentna analiza obrazu po stronie rejestratora czy integracja z kasami fiskalnymi to wierzchołek góry lodowej możliwości BCS Flex. BCS Flex współpracuje również z kamerami innych producentów stanowiąc świetną platformę do integracji.

BCS ULTRA BCS-U-SIP6436SR40-Ai2/NSS Sp. z o.o

Kamera BCS-U-SIP6436SR40-Ai2 jest produktem pochodzącym z nowej linii produktowej marki BCS zgodnej z Amerykańską dyrektywą NDAA. W kamerze zastosowano wiele protokołów zwiększających jej atrakcyjność i bezpieczeństwo takich jak algorytmy inteligentnej analizy obrazu z funkcją auto trackingu, autorski bazodanowy system plików z nagraniami iBank, autorski protokół szyfrowanej komunikacji kamery z urządzeniami zdalnymi DirectIP 2.0, autorski protokół Fingerprint dla nagrań

Bezprzewodowy System Detekcji Pożaru TAURUS o architekturze rozproszonej/Argus Security S.r.l. / Creatio

Bezprzewodowy system detekcji pożaru TAURUS eliminuje konieczność użycia skomplikowanych połączeń kablowych i wszystkie związane z tym problemy. Dzięki temu instalacja może być wykonana w maksymalnie krótkim czasie – kilka dni, a nie tygodni lub miesięcy, jak w przypadku rozwiązań przewodowych. Zastosowanie systemu TAURUS ogranicza przestoje zakładów przemysłowych, niweluje niedogodności dla najemców oraz minimalizuje inwazyjność instalacji w obiektach o wysokiej estetyce.

DRZWI OBROTOWE HIGH SECURTY REV190/Alluser Industrie Srl. / DFE SECURITY Sp. z o.o.

Drzwi obrotowe high security REV190 od DFE Security to idealne połączenie funkcjonalności i estetyki wykonania z automatyczną kontrolą wejść w systemie SKD i całodobową ochroną przed włamaniem. Jest to jedyne na świecie antywłamaniowe urządzenie tego rodzaju certyfikowane zgodnie z normą LPS1175 w klasie A1(SR1), B3(SR2) i C5(SR3). Dzięki wyposażeniu w innowacyjny system wykrycia dwóch i większej ilości osób, drzwi zabezpieczają przed nieautoryzowanym dostępem do obiektów i stref chronionych.

Kie iCAM-Tower PRO - Mobilna wieża do monitoringu CCTV /CAMSAT Gralak Przemysław

iCAM-Tower PRO to mobilna wieża zaprojektowana specjalnie do autonomicznej, obwodowej ochrony CCTV. Wyposażona w zaawansowane technologie analityki AI, stanowi niezawodny punkt zdalnego monitorowania odległych obszarów, oferując kompleksowe rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa zastępując pracownika ochrony. Całoroczne zasilanie solarno-wiatrowe oraz szereg innowacyjnych rozwiązań znacząco obniża koszty obsługi i eksploatacji nawet w okresie zimowy. Więcej informacji na www.camsat.com.pl

MOBOTIX c71 NurseAssist/MOBOTIX AG Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

Kamera MOBOTIX c71 NurseAssist wyposażona w inteligentną technologię opracowaną przez Kepler Vision Technologies jest rozwiązaniem, które wspiera personel medyczny w ochronie pacjentów i osób wymagających opieki. Rozwiązanie zostało wdrożone w wielu obiektach opieki medycznej na terenie Europy. Solidna i trwała konstrukcja kamery c71 NurseAssist sprawia, że pracuje ona długo i bezawaryjnie, co potwierdzamy 5-letnią gwarancją w standardzie (z możliwością rozszerzenia nawet do 8 lat).

MOBOTIX S74 /MOBOTIX AG Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

Dyskretna w użyciu, wyjątkowa pod względem możliwości kamera MOBOTIX S74 to zaawansowany system wideo, który łączy w sobie wysoką wydajność, modułowość, wyjątkową elastyczność oraz najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa.

MyShield/Essence Security International / LINC POLSKA Sp. z o.o.

Zaawansowane urządzenie służące do zabezpieczenia pomieszczeń istotnych, zawierających kosztowne przedmioty, itp. Rozwiązanie łączy w sobie czujnik PIR, kamerę, modem i generator mgły, tworząc kompletny system alarmowy. Po wykryciu intruza, system wysyła powiadomienie, odtwarza komunikat głosowy do intruza, po czym uruchamia zadymianie pomieszczenia. Mieszanka tworząca mgłę jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Urządzenie jest łatwe w montażu, nie wymaga zewnętrznego zasilania i może być łatwo parowane z kolejnymi czujnikami sterowymi poprzez Internet.

QbProtect/Blickfeld GmbH / RCS Engineering Sp. z o. o.

Innowacyjne rozwiązanie LIDAR QbProtect marki Blickfeld łączy w sobie sprzęt i oprogramowanie. Kompaktowe i wszechstronne czujniki dają najlepsze połączenie wydajności, niezawodności i ceny. Dzięki precyzyjnym danym z chmury punktów 3D, Blickfeld QbProtect zapewnia niezawodne wykrywanie zagrożeń, minimalizując liczbę fałszywych alarmów i umożliwiając niezawodną reakcję na incydenty związane z bezpieczeństwem. Wszystkie strefy detekcji definiowane są w 3D, co jest wyjątkowo innowacyjne.

SAIK BOX PLUS + /BT ELECTRONICS Sp. z o.o.

Urządzenie z uwagi na swoją charakterystykę, stopień zaawansowania i kompleksowe, certyfikowane badania nie ma odpowiedników na rynku. Jest to pożądane i oczekiwane przez posiadających wyspecjalizowane wymagania Klientów rozwiązanie, którego cały proces produkcyjny od etapu projektu, poprzez wykonanie i ostateczne złożenie wymaga wieloletniego doświadczenia producenta zaawansowanych depozytorów kluczy. Ostateczna cena produktu nie jest niska, jednak oczekiwany efekt pozwala na dołączenie urządzenia do procedur bezpieczeństwa, a przez to wykluczenie konieczności ręcznego wydawania i dbanie o przechowywanie urządzeń wyposażonych w elektronikę i zasilanych poprzez wbudowaną baterie. Depozytor SAIK BOX PLUS powstał w oparciu o oczekiwania użytkowników z Izraela, Finlandii i Polski i swoje zastosowanie znalazł w ofertach skierowanych do odbiorców z tych krajów.

System cyfrowy DSO smartVES/AMBIENT SYSTEM Sp. z o.o.

Ambient System prezentuje innowacyjny system cyfrowy DSO smartVES, wynik współpracy inżynierów i akustyków z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. Ten nowatorski produkt jest już gotowy, aby trafić na rynek. Nowa jakość dźwięku w trudnych warunkach akustycznych. smartVES to nowy system PAVA wykorzystujący innowacyjne technologie, które poprawiają zrozumiałość komunikatów głosowych w budynkach o trudnych warunkach akustycznych. Oprócz typowych komponentów służących do wzmacniania i przesyłania komunikatów do poszczególnych stref rozgłoszeniowych, system jest wyposażony w zupełnie nową inteligentną jednostkę centralną DU-1604. Odpowiada ona za dynamiczną adaptację sygnału dźwiękowego w czasie rzeczywistym, uwzględniając zarówno aspekty czasowe, jak i częstotliwościowe, w celu optymalizacji zrozumiałości przekazywanych komunikatów. Modyfikacje sygnału audio są wykonywane za pomocą przetwarzania sygnałów cyfrowych w trybie czasu rzeczywistego, wykorzystując ciągły pomiar akustyki pomieszczenia w celu zastosowania adaptacyjnego filtrowania.

System wideodomofonowy z łącznością GSM, Bluetooth, komunikacją między lokalami i obsługą głosem/GRUPA TECHNICZNA CODI

Jak nadmieniamy powyżej nasze systemy obsługują łącznie kilkanaście tysięcy obiektów i równolegle z wyposażaniem w nie nowo oddawanych budynków wzrasta tzw. wtórny rynek - wymiany urządzeń innych firm, szczególnie zagranicznych. Powodem jest nie tylko trudność konserwacyjna czy niska funkcjonalność, ale przede wszystkim bardzo wysokie koszty eksploatacyjne i wysoki pobór energii na co obecnie zwraca się coraz większą uwagę.

Uchylny panel rozdzielczy MMC 5X 19” 1U 24xRJ45, bezśrubowy/CAE GROUPE SAS / C&C PARTNERS Sp. z o.o.

Piąta generacja złączy MMC, seria 5X, została zaprojektowana z myślą o wysokiej wydajności, jakości, innowacyjności, łatwości użytkowania i modułowości. Rewolucyjny panel dystrybucyjny 5XPAN1U oferuje wyjątkowe wrażenia: złącza RJ45 można montować i zdejmować z przodu. Konserwacja i podłączenie panelu są teraz łatwiejsze jak nigdy dotąd. Bezśrubowy system montażu pozwala na szybki i łatwy montaż panelu. Aby zapewnić trwałość instalacji, tylne bloki zapewnią zoptymalizowane zarządzanie kablami.

Gratulujemy!

#

Złoty Medal - Wybór Konsumentów

Zachęcamy do głosowania na najlepszy produkt!

ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE