Organizator:

Zobacz z bliska działania Policji

Podziel się

Pokazy Wielkopolskiej Policji na Tragach Securex 2020 pozwolą na zaobserwowanie akcji, których w realnym życiu wolelibyśmy nie doświadczać. Co zaprezentują policjanci różnych jednostek, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo obywateli?

Wielkopolska Policja wraz z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu zapraszają do pawilonu nr 7, w którym zaprezentują środki łączności związane z zarządzaniem kryzysowym. Powstanie tam również autentyczna dyspozytornia systemu powiadamiania ratunkowego 112, w której będzie można sprawdzić się w roli dyspozytora oraz zasięgnąć szczegółowych informacji o możliwości podjęcia pracy na tym stanowisku.

Niezwykle widowiskowo zapowiadają się pokazy na terenie zewnętrznym. Funkcjonariusze przedstawią interwencje z wykorzystaniem wyszkolonych psów, które odegrają kluczową rolę w zatrzymaniu groźnego przestępcy oraz wykrywaniu substancji niedozwolonych.

Ponadto Wielkopolska Policja zapowiada szereg interesujących prezentacji: 

  • Komisariat Mobilny Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,
  • Stanowisko Monitoringu Miejskiego Miasta Poznania,
  • Działanie robota do zadań pirotechnicznych Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji  w Poznaniu,
  • samochód modułowy Predator Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Poznaniu,
  • Oznakowany samochód BMW Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Każdego dnia Targów na stoisku będą odbywały się pokazy tresury i prezentacja sprawności psa służbowego w zakresie wykrywania narkotyków, przeprowadzane przez policjanta Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z psem służbowym.

Zapraszamy!