Organizator:

Targi Securex 2022 – podsumowanie edycji

Podziel się

Dziś zakończyły się trzydniowe Targi Zabezpieczeń Securex, a także Poznań Media Expo. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych skierowanych dla branży zabezpieczeń.  Różnorodność ekspozycji w tym roku zapewniły firmy, które oferowały zwiedzającym szeroki wachlarz produktów, usług i innowacyjnych rozwiązań.

Najbardziej innowacyjne rozwiązania zostały nagrodzone Nagrodą Złotego Medalu Targów Securex oraz Złotego Medalu Poznań Media Expo. Zachęcamy do zapoznania się z listą laureatów: https://www.securex.pl/pl/aktualnosci/poznaj-laureatow-zlotego-medalu-targow-securex-oraz-pme-2022/

Nagroda Złoty Medal Wybór Konsumenta Targów Securex trafiła w ręce firmy Replikant Sp z.o.o (za produkt AXIOM Core – platformę do zarządzania rozproszonymi systemami telewizji dozorowej). Z kolei Złoty Medal Wybór Konsumenta Poznań Media Expo trafił do Cyfrowy Polsat S.A.(nagrodzony produkt: Polsat box 4K, Polsat box 4K lite).

Swoje jubileusze świętowały także na targach: Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej – 20-lecie; firma C&C Partners – 30-lecie; Polski Związek Pracodawców Ochrona – 30-lecie.

Targom Securex towarzyszyła bogata oferta konferencji, warsztatów i debat. Pierwszego dnia mogliśmy uczestniczyć w debacie "Bezpieczna Firma - Nowoczesne Technologie". Jej organizatorem było Stowarzyszenie Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polskie Forum Biznesu. Podczas debaty eksperci branży dyskutowali o najbardziej interesujących trendach i rozwiązaniach technologicznych wspierających bezpieczeństwo przedsiębiorstw oraz nowych wyzwaniach, jakie stawia przed biznesem w tym kontekście nowa sytuacja geopolityczna. W debacie wzięli udział: Paweł Smykliński – Stowarzyszenie Ekspertów Bezpieczeństwa RP, GMP Defence; Krzysztof Ratajczak, Sebastian Koć – Grodno S.A. , Grzegorz Grabowski – Siemens, Mariusz Skotnicki - Eaton

Debatę poprowadzi Mateusz Kalbarczyk z bloga Bezpieczeństwo i Strategia.

Tego dnia także odbywało się spotkanie z Piotrem Niemczykiem – komentatorem i publicystą, b. zastępcą Dyrektora Wywiadu UOP, b. Wiceministrem Gospodarki oraz autorem książek „Krótki kurs szpiegowania”, „Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne”, „Pogarda. Dlaczego rośnie liczba przestępstw z nienawiści w Polsce?”. Niemczyk odniósł się w jego trakcie do obecnej sytuacji wojny w Ukrainie.

26 kwietnia na uczestników czekały dwie konferencje: "Cyberbezpieczeństwo w systemach zabezpieczeń technicznych - priorytet dla infrastruktury krytycznej" oraz „Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”, a także prezentacja platformy edukacyjnej Safety Project oraz prelekcja "Zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działalności priorytetem każdej organizacji nie tylko w czasach kryzysu".

O godzinie 11:00 w WTC rozpoczęło się wydarzenie pod patronatem Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz firmy C&C Partners. Konferencja "Cyberbezpieczeństwo w systemach zabezpieczeń technicznych - priorytet dla infrastruktury krytycznej" cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, m.in. ze względu na aktualność poruszanej tematyki oraz uczestnictwo w debacie i prelekcjach specjalistów z branży.

Tego dnia także odbywało się wydarzenie zorganizowane przez Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Konferencja techniczna "Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”  adresowana była szczególnie do projektantów branżowych, inżynierów budownictwa i pożarnictwa, architektów, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawców budowlanych, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, firm zajmujących się instalowaniem systemów przeciwpożarowych a także właścicieli i zarządzających obiektami oraz wszystkich innych zainteresowanych omawianą tematyką.

Na koniec dnia Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Centrum Certyfikacji Jakości WLO WAT oraz Grupa MTP, zaprosiły do udziału w prelekcji na temat: "Zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działalności priorytetem każdej organizacji nie tylko w czasach kryzysu".

Każdego dnia targowego Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oferowały zwiedzającym konsultacje w zakresie ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych, bezpieczeństwa obiektów oraz cyberbezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat: https://www.securex.pl/pl/aktualnosci/poznaj-program-wydarzen-ksoin-i-swbn-w-trakcie-targow-securex/

Na zwiedzających czekały liczne atrakcje, cieszące się sporym zainteresowaniem, m.in.:

  • Możliwość wcielenia się w rolę operatora 112;
  • Pokazy dronów;
  • Strzelnica laserowa.

Stoisko operatora numeru 112 przygotowało dla nas Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Na stoisku wystawowym można było zapoznać się nie tylko z systemem teleinformatycznym, na którym pracują operatorzy nr 112, ale także porozmawiać z operatorami numerów alarmowych m.in. na temat charakteru ich pracy czy rodzaju zgłoszeń.

Pokazy dronów oferowała nie tylko firma Arrowtec, ale także Policja Wielkopolska.

 

Strzelnicę laserową zorganizowała Polska Izba Ochrony wraz z Centrum Szkolenia DELTA.

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznej edycji i zachęcamy do udziału w Targach wiosną 2024 roku.

Zespół Targów Securex