Organizator:

Laureaci Złotego Medalu Targów Securex 2018

Podziel się

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

3x 2 Mpx Kamera multisensorowa 180º HDCVI, tulejowa

Dahua Technology Poland Sp. z o.o., Warszawa

Analogowa kamera panoramiczna pracująca w wysokiej rozdzielczości 4K, generuje obraz za pomocą 3 niezależnych przetworników Sony StarvisTM o ogniskowej 3,6 mm. Kamera została stworzona do pracy w warunkach ekstremalnie niskiego oświetlenia. Funkcja wirtualnej PTZ oraz WDR zapewniają większą szczegółowość obrazu a tym samym podnoszą dodatkowo poziom bezpieczeństwa zapewniany przez analogowy system monitoringu. Dzięki zastosowanej technologii HDCVI możliwe jest wykorzystanie już istniejącego okablowania koncentrycznego, a także przesył danych nawet do 500 m.

APS-180-LOOP. Moduł linii pętlowych z izolatorami

G + M ELEKTRONIK AG, Szwajcaria
Zgłaszający: SCHRACK SECONET POLSKA Sp. z o.o., Warszawa

APS-180-LOOP. Moduł linii pętlowych z izolatorami zwarć Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego APS-APROSYS. Moduł linii pętlowych z izolatorami zwarć Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego APS-APROSYS zapewnia zwiększone bezpieczeństwo nagłaśnianych stref poprzez dwustronne zasilanie linii głośnikowej w przypadku wystąpienia zwarcia lub przerwy w linii pętlowej. Izolatory zwarć izolują uszkodzony fragment sieci i umożliwiają dalszą pracę sprawnej części instalacji dzięki czemu minimalizowany jest obszar uszkodzenia. DSO APS-APROSYS charakteryzuje się poza tym elastyczną i modułową architekturą pozwalającą na dostosowanie systemu do wymagań użytkownika z możliwością łatwej i praktycznie nieograniczonej rozbudowy systemu w układach sieciowych. Przesyłanie sygnałów audio oraz sygnałów sterujących odbywa się drogą cyfrową. Redundantne połączenia sieciowe między centralami DSO wykorzystują sprzęt i technologię ETHERNET. Integracja cyfrowa z systemem SIS-FIRE.

ARGUS 3D

TELBUD S.A., Poznań

Argus 3D jest to autorski system zarządzania bezpieczeństwem obiektów klasy PSIM. Stanowi on jednolitą platformę do integracji wszystkich rodzajów systemów ochrony technicznej SSWiN, SSP, DSO, KD oraz CCTV. System ten jest przeznaczony do agregacji, analizy, weryfikacji oraz raportowania danych pochodzących z Systemów Ochrony
Technicznej, umożliwiając równocześnie funkcjonalność SCADA w systemach BMS i automatyki przemysłowej. Oprócz klasycznego nadzoru nad SSWiN, SKD, SAP, DSO, CCTV istnieje możliwość monitorowania i sterowania innych elementów np. sieci teleinformatycznej, detekcji CO, oświetlenia, zasilania awaryjnego czy instalacji HVAC. Argus 3D prezentuje wszelkie informacje w dzienniku zdarzeń oraz na mapach 3D, które umożliwiają precyzyjne określenie miejsca powstania zagrożeń.

Bezzałogowy Statek Powietrzny DC-01 Mucha wraz głowicą obserwacyjną oraz Lekką Mobilną Stacją Kierowania i Kontroli

UAVS Poland Sp. z o.o., Kraków

DC-01 Mucha to Bezzałogowy Statek Powietrzny klasy mini-bsp w układzie wielowirnikowym o budowie modułowej. Jest to konstrukcja stworzona do przenoszenia wyposażenia optoelektronicznego, pomiarowego lub środków do oprysku. Jej długi czas lotu, dochodzący do 50 minut, duży udźwig – 16 kg masy użytecznej – oraz maksymalna prędkość przelotowa 20 m/s czyni z DC-01 Mucha uniwersalną konstrukcję, która sprawdza się w wielu aplikacjach.

CENTRALA STERUJĄCA AUTOMATYKĄ POŻAROWĄ TYPU AFG-3

AFG ELEKTRONIKA PRZEMYSŁOWA Maciej Garczarek, Poznań

Centrala sterująca AFG-3 znajduje zastosowanie jako centrala zwalniająca: blokady bram, drzwi przeciwpożarowych i przegród w systemach ochrony przeciwpożarowej, blokady drzwi ewakuacyjnych, klap pożarowych oraz steruje innymi urządzeniami automatyki ppoż. Centrala może współpracować z dowolną centralką pożarową jako jej urządzenie wykonawcze lub jako element wejściowy, informujący o stanie zamknięć pożarowych. W wyniku pojawienia się zewnętrznych sygnałów sterujących z ręcznego ostrzegacza pożaru ROP, centralki pożarowej, czujek pożaru, niezwłocznie zwolni trzymacz, uruchomi sygnalizator a kustyczno-dźwiękowy oraz wystawi sygnał alarmu do SSP. Certyfikat i świadectwo dopuszczenia CNBOP.

Detektor zasysający VESDA-E, model VEA-040-A10

XTRAILS Pty Ltd., Australia
Zgłaszający: XTRALIS UK Ltd., Wielka Brytania

Detektory VESDA-E VEA to połączenie niezawodności systemu wczesnego wykrywania dymu VESDA z dokładnością lokalizacji oraz opcjami informowania o zagrożeniu nieosiągalnymi dla tradycyjnych czujek punktowych. W systemie VESDA-E VEA zastosowano opatentowane głowice zasysające oraz wielokanałowe pobieranie próbek powietrza z trzema nastawami czułości alarmów dla każdego punktu zasysającego. Detektor VEA jest wielokanałowym układem adresowalnym. Może dzielić chronioną przestrzeń na strefy dozorowe umożliwiając dokładne lokalizowanie potencjalnych źródeł zagrożenia, a tym samym szybszą reakcje na zdarzenie. Detektory można instalować w obszarach, w których istotne jest punktowe lokalizowanie pożarów, co jest idealnym rozwiązaniem dla wielu różnych środowisk: służby zdrowia, biur, przemysłu, centrów handlowych, więzień oraz szaf sterowniczych i elektrycznych.

FFT AURA Ai-2 - światłowodowy system ochrony perymetrycznej

LINC Polska Sp. z o.o., Poznań

FFT AURA Ai-2 to innowacyjny, światłowodowy system ochrony perymetrycznej, umożliwiający skuteczną ochronę. Obejmuje on kontroler oraz przewód sensoryczny, który można zainstalować na ogrodzeniu lub zakopać w ziemi. System działania nawet w przypadku przecięcia przewodu. FFT AURA Ai-2 oferuje zakres pracy do 60 km z dokładnością detekcji ±1m do 4m. Zastosowanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji gwarantuje precyzyjną detekcję zagrożenia. Obiekty infrastruktury krytycznej, lotniska, granice państw to przykłady zastosowań rozwiązań marki FFT.

Integral WAN - sieć central sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi  serii Intergal IP. Integracja obiektów rozproszonych

SCHRACK SECONET AG, Austria
Zgłaszający: SCHRACK SECONET POLSKA Sp. z o.o., Warszawa

Integral WAN – najnowsza sieć central sygnalizacji pożarowej/sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi serii Integral IP (MX, CX, BX) wykorzystywana do integracji i zarządzania obiektami rozproszonymi (niezależnymi instalacjami bezpieczeństwa pożarowego). Charakteryzuje się bardzo wysoką niezawodnością działania dzięki zastosowaniu redundantnych kart sieciowych nowej generacji platform B5A/B6A systemu Integral IP i bardzo elastyczną topologią sieci dzięki wykorzystaniu technologii sieci kratowych (ang. mesh network). Komunikacja odbywa się po dedykowanych torach komunikacyjnych (połączenia miedziane lub światłowodowe) z możliwością wykorzystania infrastruktury IT obiektu.

INTEGRUM oprogramowanie dedykowane do zarzadzania rozproszonymi instalacjami systemów bezpieczeństwa

SATEL Spółka z o.o., Gdańsk

INTEGRUM to zaawansowane oprogramowanie do zarządzania rozproszonymi systemami bezpieczeństwa bazującymi na centralach INTEGRA i INTEGRA Plus. Skalowalność systemu,
intuicyjny interfejs, centralna baza użytkowników, ustawień, zdarzeń i informacji o obiektach pozwalają na proste i efektywne administrowanie wielooddziałowymi placówkami, nawet
z wielu miejsc jednocześnie. Dostęp do systemu możliwy jest zdalnie z poziomu przeglądarki. INTEGRUM to znacząca optymalizacja kosztów i oszczędność czasu.

Kamera bispektralna TPC-BF2120

Dahua Technology Poland Sp. z o.o., Warszawa

Kamera Dahua TPC-BF2120 to unikalne połączenie tradycyjnej kamery FullHD o podwyższonej czułości, z kamerą o przetworniku temowizyjnym. W przeciwieństwie do już istniejących kamer bi-spektralnych, BF2120 wprowadza funkcję Fusion, która w unikalny sposób nakłada na obraz o rozdzielczości FullHD, obraz z modułu termowizyjnego. Dzięki temu operator zyskuje jeden obraz, z niespotykaną dotychczas szczegółowością, oraz precyzyjną informację na temat obiektów generujących ciepło.

Kamera DS-2DF6A236X – AEL

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

DS-2DF6A236X-AEL jest to model kamery PTZ dedykowanej do monitoringu miast. Cechuje się przetwornikiem 1/1.9” o rozdzielczości 2MP, technologią Darkfighter 2 generacji,
obiektywem 36x zoom optyczny (5.6-205mm), analizą obrazu w oparciu o deeplearning – klasyfikacja obiektów człowiek/pojazd. Całość w nowej obudowie bez klosza, niezdradzającej kierunku patrzenia kamery. Dzięki rezygnacji z klosza możliwe jest wychylenie kamery w pionie od -20 do 90 stopni. Kamera posiada IK10 i IP66.

 

Kamera DS-2TD2636-10/15

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

DS-2TD2636-10/15 łączy w sobie zalety kamery termowizyjnej (w rozdzielczości 384*288) z kamerą na pasmo widzialne. Dzięki nowej technologii kamera wyposażona jest w funkcję „fuzji obrazów”, która pozwala nakładać na siebie obrazy termowizyjne i światła widzialnego tworząc z nich jeden spójny widok. To sprawia, że widzimy więcej szczegółów,
łatwiej dostrzegać przedmioty oraz skuteczniej potwierdzać wystąpienie nietypowych zdarzeń.

 

Kamera DS-2TD8166-180ZE2F

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

DS-2TD8166 to kamera dwuobiektywowa, dająca swobodę panoramowania i przechyłu, równoczesnego wyświetlania strumieni wideo w trybie światła widzialnego i termowizji.
Dzięki 2x sprężonym ze sobą matrycom możliwe jest automatyczne śledzenie obiektów w paśmie widzialnym w razie wykrycia celu. Funkcja wykrywania ognia lokalizuje pożary
i automatycznie przybliża obraz na zdarzenie. Kamera umożliwia długodystansową ochronę terenu nawet w trudnych warunkach pogodowych szybko wykrywa cel i uruchamia alarm.

 

Kamera obrotowa 2DF8250I5X-AEL(W)

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

Firma Hikvision poszerzyła portfolio produktów o kamerę obrotową 2DF8250I5X-AEL(W). Kamera charakteryzuje się 50-krotnym zoomem optycznym oraz wyposażona jest w promiennik podczerwieni do 500m. Szczególną cechą kamery 2DF8250I5X-AEL(W) jest optyczna stabilizacja obrazu. Aby ustabilizować obraz, soczewka OIS porusza się przesuwając oś optyczną i kierując obraz na matrycę pod odpowiednim kątem. Kompensacja powoduje uzyskanie wyraźnego obrazu pomimo znaczących drgań kamery.

 

Kamera obrotowa DS-2DF8225IH-AEL DarkFighterX

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

DS-2DF8225IH-AEL alias DarkFighterX jest to najnowszy model kamery obrotowej PTZ należący do rodziny DarkFighter, czyli produktów specjalnie zaprojektowanych pod kątem
pracy przy bardzo słabym oświetleniu. Kamera posiada unikalną budowę – 2 przetworniki  1 obiektyw, jeden z przetworników pracuje w trybie czarnobiałym z diodami IR, drugi
natomiast pracuje w trybie kolorowym. Procesor kamery nanosi informację o kolorze na obraz czarnobiały dając użytkownikowi zarówno szczegóły obrazu jak i kolor obiektów.

 

Kamera panoramiczna DS-2CD6A64F-IHSNFC2

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

Dzięki konstrukcji typu „all-in-one” kamera z serii PanoVu zapewnia system, który generuje obraz panoramiczny (180°), bez konieczności posiadania dodatkowych serwerów. Instalacja produktów jest niezwykle prosta – wystarczy przewód i źródło zasilania. Dzięki 4 obiektywom, z których każdy generuje obraz w rozdzielczości 6 MP, (co daje w sumie 24 MP), kamera zapewnia bardzo wyraźny obraz, generowany z prędkością 30kl/s - co oznacza, że żadne zdarzenie nie zostanie pominięte.

 

MiniVES Zintegrowany kompaktowy system

AMBIENT SYSTEM Sp. z o.o., Gdańsk

MiniVES to seria kompaktowych urządzeń DSO, certyfikowanych na zgodność z PN-EN 54-16 i PN-EN 54-4, zaprojektowany z myślą o małych i średniej wielkości budynkach, dla których wymagany jest montaż cert. systemu DSO lub systemu PA. miniVES jest kompletnym systemem DSO, w którym zaimplementowane zostały zaawansowane mechanizmy oszczędzania energii. Zaprojektowany w technologii Plug & Play – gotowy do pracy po zamontowaniu na ścianie, podłączeniu przewodów i zainstalowaniu akumulatorów w obudowie.

 

NKB5000 Klawiatura sieciowa

Dahua Technology Poland Sp. z o.o., Warszawa

Jest to urządzenie łączące w sobie funkcje klasycznego pulpitu sterowniczego do systemów CCTV z dekoderem wizyjnym. Urządzenie posiada 4 wyjścia HDMI, pozwalające na podłączenie monitorów o rozdzielczości 4K. Tak! Bezpośrednio do klawiatury! Dzięki takiej funkcjonalności możemy zrezygnować z komputera z oprogramowaniem do obsługi systemów wizyjnych. Klawiaturą obsłużymy kamery IP stałopozycyjne i obrotowe, rejestratory, ściany wizyjne. Wbudowane wejścia i wyjścia alarmowe czy dwukierunkowe
audio, czynią ją produktem kompletnym i wielofunkcyjnym.

 

Rejestrator iDS-96128NXI-I24

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

Rejestrator iDS-96128NXI-I24 wyposażono w analizę obrazu w oparciu o głębokie uczenie. Wśród wielu funkcji są m.in. rozpoznawanie budowy ludzkiego ciała, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie pojazdów, filtrowanie alarmów. Cecha wyróżniająca to 8 procesorów graficznych Nvidia. NVR umożliwia przypisanie konkretnej funkcji analizy obrazu do danego silnika graficznego - dostajemy większą kontrolę nad zasobami urządzenia.

Rejestrator pentabrydowy XVR5216AN-4KL-16P

Dahua Technology Poland Sp. z o.o., Warszawa

XVR5216AN-4KL-16P umożliwia rejestrację 16 kanałów analogowych w dowolnym standardzie (HDCVI/AHD/TVI/CVBS), w rozdzielczości do 4K włącznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo rejestrować strumienie z kamer IP. Wszechstronność urządzenia uzupełnia multisygnału, czyli obsługa menu OSD kamer, audio, zasilanie oraz wejść/wyjść po koncentryku, dopełnieniem zaś jest wsparcie dla inteligentnej analizy obrazu IVS, integracja z czujkami ruchu i temperatury czy wyjście HDMI w rozdzielczości 4K.

Rozwiązanie do rozpoznawania twarzy
iDS-2CD8426G0/F-I + iDS-9632NXI-I8/4F

Hangzhou Hikvision DigitalTechnology Co., Ltd., Chiny
Zgłaszający: Hikvision Poland Sp. z o.o., Warszawa

Rozwiązanie do rozpoznawania twarzy – w grupę produktów wchodzą urządzenia z zaimplementowanymi algorytmami Deep Learning i wydajnymi procesorami graficznymi. Jest to kamera stereoskopowa, dwuobiektywowa oraz rejestrator sieciowy. Łączą w sobie funkcje wykrywania i rozpoznawania do 30 twarzy na raz podając procent prawdopodobieństwa rozpoznanej osoby, płeć, grupę wiekową czy elementy ubioru. Możliwe jest też wyszukiwanie wideo przy użyciu zdjęcia twarzy poszukiwanej osoby.

SAFESTAR

DMSI Software Sp. z o.o., Warszawa

SAFESTAR – to nowoczesny i innowacyjny system do monitoringu zintegrowanego i zarządzania bezpieczeństwem, działający w technologii chmury prywatnej. System posiada bardzo duży zakres funkcjonalności – począwszy od klasycznego monitoringu alarmowego, poprzez gpsy, a skończywszy na zaawansowanych funkcjach transmisji sygnałów wideo oraz audio (voip). Wszystko jest dostępne przez www. Istotnym elementem systemu są dwie aplikacje mobilne. Jedna przeznaczona dla grup interwencyjnych i serwisu – Patrol 2, druga przeznaczona dla klientów końcowych - PSC (Personal Security Center). Użytkownikami naszego systemu są stacje monitorowania alarmów, stacje zdalnego dozoru wideo, banki i firmy o charakterze globalnym oraz infrastruktura. SAFESTAR zmienia wyobrażenie o współczesnym monitoringu, przenosząc klientów w inny wymiar technologiczny w ochronie. Logując się do systemu, klienci otrzymują potężne narzędzie do zapewniania bezpieczeństwa.

SAGITTARIUS® - PIERWSZY KOMPLETNY BEZPRZEWODOWY SYSTEM DETEKCJI POŻARU

ARGUS Security S.r.l., Włochy
Zgłaszający: CREATIO ARKADIUSZ WALIGÓRA, Milicz

SAGITTARIUS® PIERWSZY Kompletny! Bezprzewodowy system detekcji pożaru wykorzystujący opatentowany protokół komunikacji LYBRA® zawiera: - czujki: dymu, multisensor, ciepła - moduły wejścia/wyjścia - ROPy - sygnalizatory akustyczne i akustyczno-optyczne - wzmacniacz sygnału - wskaźniki zadziałania - standardowe elementy pętlowe Wykończenia specjalne - Dekorline (imitacje marmuru, kamienia, drewna czy metali) - Kolorline (paleta RAL) Wersja do stref zagrożonych wybuchem Ex System dedykowany do ochrony obiektów będących w eksploatacji, zabytkowych, specjalnych i innych.

SAIK TUBE

BT ELECTRONICS Sp. z o.o., Kraków

Depozytor SAIK TUBE jest wyjątkowym rozwiązaniem na rynku zabezpieczeń kluczy i przedmiotów, ze względu na możliwości łączenia go z systemem depozytorów kluczy oraz klasę odporności na próby włamania. Stosowanie urządzenia SAIK TUBE obniża koszty utrzymania konwojów czy posiadania regularnych przyjazdów pracowników ochrony.
SAIK TUBE zapewnia: kontrolę, funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo.

Senstar LM100

RABAN sp. z o.o., sp.k., Swarzędz

Wykrywa i oświetla intruza na obwodzie przy linii ogrodzenia. Teren wzdłuż linii ogrodzenia jest równomiernie pokryty oświetleniem. Wysokiej jakości diody LED zapewniają dokładne odwzorowanie kolorów. Bezprzewodowa, samo-naprawiająca się sieć eliminuje potrzebę okablowania dla komunikacji między poszczególnymi światłami/oprawami. System działa, jeśli niektóre jednostki są uszkodzone. Solidne metalowe ramiona mocujące mogą być przymocowywane do większości rodzajów ogrodzeń i ścian Zaprojektowany
i przetestowany w trudnych warunkach.

SOMFY ONE +

Somfy Sp. z o.o., Warszawa

Somfy One Plus – bezpieczeństwo w wersji premium To kompleksowe centrum alarmowe dla osób mobilnych, które chcą mieć stałą kontrolę nad swoim domem. W momencie wykrycia ruchu urządzenie aktywuję syrenę, równolegle rozpoczyna się nagrywanie zdarzenia, a użytkownik otrzymuje powiadomienie na urządzenie mobilne. Co więcej, Somfy One przypomni o aktywacji alarmu, gdy użytkownik opuści swój dom – będzie mógł uczynić to zdalnie.

SYGNALIZATOR GŁOSOWY POŻAROWY SGPgw2

W2 Włodzimierz Wyrzykowski, Białe Błota

Sygnalizator głosowy SG-Pgw2 przeznaczony jest do stosowania w systemach SAP. Urządzenie umożliwia tworzenie komunikatów głosowych dostosowanych do specyfiki obiektu. Komunikaty mogą zmieniać się dynamicznie w zależności od rozwoju scenariusza pożarowego. Produkt zwiększa skuteczność alarmowania o zagrożeniu generując precyzyjne, zrozumiałe komunikaty, również wielojęzyczne. W SG-Pgw2 zastosowano szereg dodatkowych rozwiązań, które zwiększają funkcjonalność produktu np. wbudowany potencjometr.

System zasilania DSO 24V do systemu Paviro firmy Bosch

PULSAR Krzysztof Bogusz Sp. j., Łapczyca

System zasilania DSOP24V przeznaczony jest do bezprzerwowego zasilania urządzeń Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego DSO wymagających stabilizowanego napięcia 24V DC (-15%,+20%). System może zostać wyposażony w zasilacz o mocy od 320–1000W z niezależnie zabezpieczonymi wyjściami dla 5 lub 9 wzmacniaczy audio (każdy wzmacniacz
o mocy 1000W) oraz 6 routerów i 1 kontrolera. System obsługuje 1 lub 2 ciągi (obwody) akumulatorów, każdy po max.230Ah, co pozwala na uzyskanie łącznej pojemności do 460Ah.

VARYA PERIMETER

RONYO TECHNOLOGIES S.R.O., Czechy
Zgłaszający: RCS Engineering s.r.o., Czechy

System ochrony obwodowej Varya Perimeter jest jedynym na świecie wykorzystującym detektory w klasie szczelności IP67 wyposażone w akcelerometr 3-osiowy i żyroskop montowane na płocie i komunikujące się bezprzewodowo z certyfikatem GRADE 4 oraz zintegrowanym z monitoringiem wizyjnym, systemem zarządzania budynkiem PSIM oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi jako jedna platforma bezpieczeństwa ochrony zewnętrznej.

ZESTAW DO MOBILNEGO PROGRAMOWANIA CENTRAL ALARMOWYCH Z APLIKACJĄ AVA INSTALL APP

EBS Sp. z o.o., Warszawa

Zestaw do mobilnego programowania central alarmowych, których producentem jest firma EBS, obejmuje programator MINI-PROG oraz aplikację AVA INSTALL do pobrania na telefon komórkowy. Zestaw pozwala na szybkie konfigurowanie i diagnozowanie central alarmowych bez konieczności instalowania konfiguratora na PC. Znacznie skraca i upraszcza proces konfiguracji, sama aplikacja zaś pozwala na intuicyjne poruszanie się w zakresie: dodawania detektorów, sprawdzania zasięgów, ustawiania partycji etc.

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. Lista ułożona alfabetycznie wg produktów.

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali powyższym produktom, odbył się kolejny etap rywalizacji - plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy zadecydowali zwiedzający i internauci. Głosowanie rozpoczęło się w momencie ogłoszenia listy laureatów przed targami, podczas targów, gdzie swoje głosy można było oddawać na specjalnie przygotowanych stoiskach - Strefach Mistrzów oraz jeszcze przez około miesiąc po zakończeniu targów, możliwe będzie głosowanie na stronie internetowej.